Kanapių sėklos

Kanapių sėklos – gyvybės ir energijos šaltinis

Kanapės – labai kontroversiškas augalas, dėl kai kurių kanapių psichoaktyvių savybių. Šis augalas naudojamas ne tik maistui, bet ir vaistuose bei pramonėje. Sėklos naudojamos maistui yra kanapių augalo Cannabis sativa sėklos. Šios rūšies kanapėse yra tik pėdsakai psichoaktyvios medžiagos THC, kuri randama marihuanoje itin dideliais kiekiais. Kanapių sėklos priskiriamos supermaisto kategorijai.

Kanapių sėklų nauda

Kanapių sėklų vertingumas ir jų maistinės savybės yra neabejotinos. Jos yra labai maistingos, jose gausu sveikų riebalų, baltymų ir įvairių mineralų.

Maistingumas ir baltymų šaltinis. Sėklos yra nepaprastai maistingos. Jos turi švelnų riešutų skonį. Kanapių sėklose yra daugiau kaip 30% riebalų. Juose išskirtinai gausu dviejų nepakeičiamų ir itin organizmui reikalingų riebalų rūgščių – Omega-6 ir Omega-3. Jose taip pat yra gama-linoleno rūgšties.

Šiose sėklose gausu aukštos kokybės baltymų. Net ketvirtadalį (25 procentai) visų kalorijų sudaro baltymai. Tai yra žymiai daugiau nei panašūs maisto produktai iš supermaisto kategorijos, kaip Čia sėklos ar linų sėklos, kurių kalorijų kiekis yra 16-18 procentų baltymų.

Kanapių sėklose taip pat randama daug vitamino E ir mineralų, tokių kaip fosforas, kalis, natris, magnis, siera, kalcis, geležis ir cinkas. Neveltui dėl visų savo naudingųjų savybių jos priskiriamos prie vienų iš geriausių ir vertingiausių supermaisto produktų.

Mažina širdies ligų riziką. Kanapių sėklų sudėtyje yra didelis kiekis aminorūgšties arginino, kuris padeda kraujagyslėms išsiplėsti ir atsipalaiduoti, taip sumažindamas kraujospūdį. Atlikta nemažai tyrimų, kurie patvirtina, kad sėklų ar kanapių sėklų aliejaus vartojimas sumažina kraujospūdį, taip pat sumažiną riziką susidaryti kraujo krešuliams.

Naudingos gydant odos sutrikimus. Riebalų rūgštys esančios kanapių branduoliuose turi polinesočiųjų ir nepakeičiamų Omega 6 ir Omega 3 riebalų rūgščių, kurios palaiko imuninę žmogaus sistemą. Sėklų aliejus drėkina sausą odą, mažina odos niežtėjimą, palengvina egzemą.

Palengvina PMS ir menopauzės simptomus. Simptomai atsiranda padidėjus jautrumui prolaktino hormonui. Veikliosios medžiagos sėklose sumažina šio hormono poveikį. Tai gali sumažinti krūtų skausmą ir jautrumą, depresyvumą, irzlumą bei skysčių sulaikymą organizme, susijusį su PMS. Menopauzės metu veiklioji medžiaga sėklose gali reguliuoti hormonų disbalansą ir uždegimą.

Gerina virškinimo procesus ir padeda lieknėti. Sėklose esantis didelis kiekis tirpių ir netirpių skaidulų yra naudingos virškinimui. Skaidulos taip pat padeda sumažinti apetitą, reguliuoti svorį, stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, gerina žarnyno sveikatą.

Kaip ir kur vartoti kanapių sėklas?

Kanapių produktai būna įvairūs. Daugelyje sveiko maisto parduotuvių rasite nelukštentų kanapių sėklų, lukštentų kanapių sėklų, kanapių pieno, kanapių sėklų aliejus, maltų kanapių sėklų, kanapių baltymų miltelių ir kitokių iš kanapių sėklų gaminamų produktų.

Kanapių sėklos maistui gali būti vartojamos žalios, lukštentos, nelukštentos, skrudintos. Taip pat labai sveika vartoti kanapių sėklų aliejų. Svarbu prisiminti, kad kuo labiau sėklos bus termiškai apdorotos, tuo mažiau jos bus naudingos organizmui.

Kanapių sėklas ar įvairių sėklų mišinius galima vartoti pagardinant maistą ir užkandžius. Jų pabarstyti ant salotų, skrebučių, įdėti į kepinius, sveikuoliškus kokteilius, jogurtą, granolą ar avižinius dribsnius.

Išbandykite Planet Hemp Superfood kanapių ir kitų sėklų mišinius. Šie mišiniai pagaminti 100 procentų ekologiškai, organiškai, kanapės užaugintos ir apdirbamos nenaudojant jokių herbicidų ir pesticidų.

Kanapių sėklos internetu – galite pirkti visą parą, greitai ir lengvai. Jei turite klausimų ar norite pagalbos renkantis iš gausaus organiško ir kokybiško supermaisto asortimento mano elektroninėje parduotuvėje – mielai patarsiu.

Meniu